czwartek, 9 stycznia 2014

Wewnętrzni wrogowie

Eco Vital przedstawiciel handlowyNegatywne myślenie, natarczywy brak wiary w siebie oraz wszelkiego rodzaju fobie. Nie ma co ukrywać, że we współczesnym społeczeństwie trudno osiągnąć stabilną pozycję. Jednego dnia jesteśmy zadowolonymi z życia pracownikami dobrze prosperującej firmy, następnego zaś boimy się o swoją przyszłość, szukając sobie nowego miejsca. Na szczęście specjaliści z dziedziny rozwoju osobistego doskonale wiedzą, jak stawić czoło czyhającym na nas niemiłym niespodziankom.

Nawet pozornie spełnieni ludzie miewają chwile słabości. Jak często zdarza wam się wstawać rano z myślą, że życie to pasmo nieszczęść? Niełatwo jest zmienić podejście do życia bez odpowiedniej wiedzy. Afirmacje, o których spróbuję dziś opowiedzieć, stanowią ciekawy sposób na odświeżenie stanu naszej świadomości. Niektórzy uważają je za skuteczne narzędzie motywacyjne, inni natomiast kategorycznie odrzucają, sądząc że są to ogłupiające techniki, które nie przynoszą pożądanych rezultatów. Jedno jest pewne – nieodpowiednio praktykowane nie pomogą, a wręcz zaszkodzą, jeżeli stracimy nad nimi kontrolę. Czym w ogóle są afirmacje? Niczym innym jak zdaniami, które wypowiadamy lub zapisujemy w celu zmiany naszego stanu emocjonalnego. Nie od dziś wiadomo, że autosugestia to potężna siła, będąca w stanie radykalnie odmienić czyjeś życie. Umysł jest na tyle plastycznym narzędziem, że zrobi wszystko, co tylko mu każemy. W życiu jednak nic nie przychodzi od razu i wszystko wymaga pewnych nakładów pracy i poświęcenia. Jak się do tego odpowiednio zabrać? 

Eco Vital opinieWłączamy myślenie i zastanawiamy się nad genezą swoich trosk i problemów. Jeżeli wydaje wam się, że powtarzanie w kółko zdania w stylu „jestem cudowny/a” przyniesie poprawę, jesteście w błędzie. Wręcz przeciwnie – może was oddalić od osiągnięcia celu, ponieważ po pewnym czasie sami przestaniecie w to wierzyć, a co za tym idzie, wasz brak motywacji jeszcze bardziej się pogłębi. Najważniejsze to czuć te wszystkie emocje, którymi chcemy siebie zarazić. Wiedzieć, na czym polega istota naszego działania. Schematyczne powtarzanie utartych fraz to nic innego jak ucieczka od dręczących nas kwestii. Afirmacje mają na celu pozbycie się wewnętrznych strachów. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, a bez bezpośredniej konfrontacji są niemożliwe do wyeliminowania. Czasami ktoś powie nam złe słowo bądź wyrazi na nasz temat opinię, z którą nie będziemy się zgadzali. Mamy wtedy dwie opcje do wyboru. Pierwszą jest wzbudzanie w sobie nienawiści do tej osoby, co oczywiście do niczego pozytywnego nas nie doprowadzi. Drugi wariant to skupienie się na swoich uczuciach i zadanie sobie konkretnych pytań. I właśnie to jest droga do sukcesu. Dlaczego? Dlatego, że to my osobiście jesteśmy odpowiedzialni za nasz stan emocjonalny. Rozmowa z samym sobą to podstawa wiedzy o sobie. Ludzie, którzy tej wiedzy nie posiadają, krytykują samych siebie z urzędu. Nie zastanawiają się, dlaczego w danej chwili zabrakło im motywacji bądź opanowania. Zrozumienie, poprzez wyrozumiałość, prowadzi do akceptacji.
Eco Vital praca
Dotarcie do źródła problemu zawsze jest bolesne, a jednocześnie nieuniknione. Afirmację należy projektować pod kątem własnych potrzeb. Gdy już dowiadujemy się, w czym tkwi przyczyna naszej złości, nienawiści, czy też niestabilności emocjonalnej, dostajemy jasny sygnał, w jaki sposób ze sobą rozmawiać. Nie starajmy się ukrywać problemów. Starajmy się je akceptować i skutecznie zwalczać. O wrogach warto wiedzieć dużo więcej niż o przyjaciołach. Gdy wiemy wystarczająco dużo, łatwiej nam z nimi żyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz